Nejnovější recenze ze sekce Blu-ray přehrávače a rekordéry

Přidáno: 10. srpna 2018

• neexistuje český návod

zdá se, že je to výborný výrobek, ale není určen pro českou klientelu

Ověřený zákazník DNO elektro Ověřený zákazník

Přidáno: 30. července 2018

Zakoupeno v DNO elektro

• kvalitní zboží

Přidáno: 23. července 2018

Zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• Rec.DVB-T2HD ze 2 MUX současně.
  • HD lze i na DVD ve vámi nastavené kvalitě.
  • EPG-HbbTV a další online funkce včetně Wifi.
  • Oproti starým modelům i DVD přehrává rychlostí 1.3 (1hod za 45min)
  • Zálohovat můžete na USB HDD.
  • Samozřejmostí je super střižna.
  • Nahrávky se na HDD ukládají včetně EPG info o pořadu.
  • I bez znalosti jazyka po chvíly cviku jednoduché ovládání.
  • Oproti starým modelům je vše rychlejší a plynulejší.
  • Předchozí modely měly 2 rychlosti se zvukem,tady jen 1.3
  • Předchozí modely měli možnost záložek kdekoliv,tady jen auto
  • Menu-návod není CZ ale anglicky-německy
  • Na dvojitý tuner pouze 32 časovačů.
  • V EPG bez CZ podpory je před každým písmenkem s diakritikou paznak (při nastavení časovače lze upravit)
  • Pouze 500GB HDD(440hod/LP-220hod/SP)

Pokud jste v minulosti měli DVD rec Panasonic,tak je to pro vás jasná volba protože pozitiva silně převažují na negativi a za 13000Kč u megafoto.cz je to oproti starým ne moc kvalitním a předraženým modelům zadarmo.A na konec ani nic lepšího na trhu není.PS:ideální je rec. v LP/SD a v SP/HD.

Přidáno: 13. července 2018

Zakoupeno v PanaStore.cz

• Je to můj následující výrobek k celkové spokojenosti.

Přidáno: 1. července 2018

• bezproblémový,stoprocentně funkční,jednoduché ovládání
  • komunikuje pouze německy,přestože je to český výrobek
  • grafické rozhraní menu je méně přívětivé než u starších modelů panasonic

Anonym Anonym

Přidáno: 25. června 2018

• 500g hdd,T2
  • Naní české munu,Přemrštěná cena a to moc!

vysoká cena,absence českého menu.

Ověřený zákazník MEGAFOTO.CZ Mluno

Přidáno: 12. června 2018

(naposledy upraveno 18. listopadu 2019)

Zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

Hledal jsem nějakou náhradu za DVD rekordér SONY pro přechod na nové vysílání a hlavně protože ten sony po letech už dost blbne (zejména nevypaluje). Tedy po 10 letech přišel čas na nový přístroj. Navíc začal zlobit víc než předtím a už to vypadalo na nutnost záchranných prací (kdyby to někdo potřeboval, pioneer_rec (https://github.com...) dokáže nahrávky z pevného disku sony dostat existuje i verze pro panasonic, otázkou je jestli i pro takto nový), naštěstí starý přístroj vytušil přítomnost nového a vrátil se do stavu, kdy vypaluje alespoň na vybraná RW- (konkrétní dva typy a zhruba 4 z 10).
A máme tu problém, protože tento typ přístrojů zcela zmizel z trhu. Teda až na výrobky značky panasonic, jak jsem při náročném hledání zjistil. Dalším problémem na který jsem narazil, když jsem si myslel, že mám vyhráno byla podpora DVB-T2 včetně h265 (z asi dvaceti typů jsou to pouhé dva). To je tedy důvod výběru tohoto ne zrovna levného přístroje. Kdyby to tak nespěchalo, počkáme si na model DVD (a ne blu-ray), který by byl levnější (nabyl jsem dojmu, že panasonic postupuje ve vývoji od drahých k levnějším, tento je z počátku letošního roku, předchozí ještě dražší a vybavenější pak z polovice minulého, čekám že tedy bude následovat levnější a jednodušší).
Přístroj nebyl levný, tomu odpovídají i jeho možnosti. Některé vítám, jiné těžko využijeme.
Vlastnosti přístroje jsem si předem proklepnul, což nebylo jednoduché. Přístroj je vyrobený v ČR, ale není primárně určený pro český trh (je určený pro německy mluvicí země), na stránkách výrobce jsou tedy veškeré informace dostupné pouze v němčině (český ani globální panasonic tento typ vůbec nevyhledá, musí se explicitně dát /de). Pochopitelně i návod k použití je v němčině. Menu přístroje jde naštěstí přepnout i do angličtiny. Návod k použití neni naštěstí příliš potřeba, ovládání přístroje je jednoduché.
Při přebírání mě překvapila váha, přístroj je nečekaně lehký.
Po vybalení a zapojení (nic složitého, anténa, hdmikonvertor (je to pro starou televizi, které se o hdmi ještě ani nezdálo) a přívod energie, tedy tři kabely, pro fajnšmekry ještě počítačová síť). Po zapnutí se vše nastaví samo, možná je potřeba pár věcí odsouhlasit, ale nic složitého, ani jsem nemusel nakouknout do návodu. Asi trochu horší to může být pro lidi, co neumí anglicky, ale netřeba se bát omylu, veškeré nastavení se dá později změnit. Dokonce i nastavení počítačové sítě se provedlo samo, jsem zvyklý, že IP adresu a masku sítě musim opravovat ručně, zde to nebylo třeba.
Ovládání přístroje je pro mě nezvyklé, ale neni zas tak složité. Při základní znalosti němčiny (na úrovni absolventa základní školy) se dá s dodaným německým návodem vystačit, pokud už je potřeba do něj nakouknout.

Zatím jsem shledal následující nevýhody (možná jsem ale jen neobjevil postup)
- Nelze nastavit náhled videa (obrázek pro menu na DVD), používá se nějaký náhodný zhruba z času půl minuty
- Při časování podle klíčových slov nejde prodloužit nahrávku (beru zpět tento bod i bod pod ním, je to v nastavení nahrávání)
- Rovněž možnost nahrávání Auto počítá s koncem podle EPG, ocenil bych, kdyby šlo nastavit nějaký defaultní přesah (dtto, jde to, jen je to jinde, než by to člověk čekal)
- DVD RW v režimu VR zvládá jen ke čtení, k zápisu pouze režim video (režim VR ale zcela automaticky a bez problémů používá na DVD RAM)

Zároveň chválím tyto vlastnosti:
- Vyhledávání podle klíčových slov, i když možnosti nastavení jsou omezené)
- DLNA server
- Zápis na DVD RAM (možná samozřejmost, ale předchozí přístroj sony je uměl jen číst a toshiba je ani nepřečetla)
Ovládání střihu (divide a part delete) odpovídá logice, jakou měla stará toshiba xv47 takže s tím nemám problém, uvidím jak ostatní členové rodiny zvyklí na sony. Musím říct, že ačkoliv logika odpovídá toshibě (i když tam to také nebylo zlé), pracuje se v tom docela dobře.
Zkoušel jsem i síťové možnosti. Moje domácí síť není napojená na internet, takže nějaké televizní archivy nebo co to bylo slibované nepřichází do úvahy. Ale DLNA server by fungovat měl. Také nějak fungoval, ale nejsem s tím úplně spokojený, to může být nastavením. Ten co je vestavený ve windows7 jsem nedokázal přinutit, aby odesílal jiná videa, než to jedno ukázkové. PS3 media server nejdřív nebyl vidět, pak odesílal vše, co jsem mu označil, i když nějak divně (ne že by to nehrálo, ale ten přístup byl divný). Běžně sdílené soubory (samba nebo síť windows) to nepodporuje, škoda. Alespoň to DLNA, možná to je lepší, protože překódování probíhá na straně serveru a je úplně jedno jaké formáty video umí nebo ne.
Z usb co přehrál to přehrával dobře. Ovšem spoustu toho nepřehrál, případně přehrál jen obraz nebo jen zvuk. Zrovna to byla taková náročnější porce.
Co nemůžu příliš posoudit je kvalita obrazu. Přístroj máme připojený ke staré televizi (pozor je na to potřeba konvertor, přístroj nemá analogové výstupy jen jedno hdmi), na které vypadá výborně, ale to nemusí znamenat, že bude vypadat stejně pěkně na dvoumetrové UHD i když bych v tomto nečekal žádnou zradu. Berte tedy to zaškrtávátko (obraz je dostatečný) s velikou rezervou, je pravděpodobné, že obraz bude výborný i na daleko větší televizi.
Pokud jde o doporučení, jsem trochu opatrnější. Je to zatím jediný přístroj na trhu (resp jeden ze dvou) o kterém vím, že by měl zvládat nové vysílání a to také zvládá. Cena je momentálně 13 tisíc. Návod je v němčině, menu lze volit z více jazyků, ovšem ne v češtině. S českými znaky v EPG si moc neporadí, ukazuje je přesně jak jsou vysílané tedy háček nebo čárka příp kroužek a písmeno bez háčku, ovšem s tím že ukazuje písmena, která na té pozici jsou (Â Ï kroužek a přehlásku jsem zatím nezachitil). Ovládání je z mého pohledu jednoduché, ale když to tak vezmu, úplně jednoduché neni. Doporučuju tedy zkušeným uživatelům spotřební elektroniky se základní znalostí němčiny a angličtiny, ostatním to dá trochu víc zabrat o čemž svědčí řada dotazů u různých výrobků značky panasonic (typu "potřebuju pomoc s instalací").

Opět další zkušenosti:
(1)Překvapil mě výborně funkční DLNA server (jako klienta jsem zkoušel multimediální centrum SENCOR SHR 9600T ( https://multimedialni-centra.heureka.cz... ) a VLC na několika počítačích). (Nenechte se zmást tím, že se někdy označuje UPNP - Universal Plug and Play zrovna v obou případech tak tomu bylo.) Přehrávání bylo stabilní, ne jako jsem někdy, když jsem DLNA zkoušel před léty, když jsem se dočetl, že to existuje a dospěl jsem k tomu, že klasické sdílení souborů je lepší. Přes DLNA lze přehrávat kdekoliv v domácí síti (pravděpodobně i v internetu, ale ten nemám) nejen nahrávky ve videorekordéru, ale také televizi (zablokuje se tím pochopitelně jeden tuner). DLNA server pracuje i v pohotovostním režimu (alespoň v tom falešném). Naroozdíl od DLNA klienta, který těžko využiju, DLNA server to je jiné kafe, je možné sledovat nahrávky přístroje prakticky na libovolném počítači (neboť počítač bez VLC snad neexistuje, jenom musí být VLC v přiměřené verzi, ty starší UPNP neměly). Doplňuji (3/2019): Jak se hromadí nahrávky a přibývá počet položek není funkce už tak skvělá a multimediální centrum na tom občas vytuhne.
(2)Kritizoval jsem automatický časovač, který používal data z EPG, to neplatí, když se projde recording setting, naleznou se tam položky pro předstih a přesah, defaultně jsou nastavené nuly, zatím jsem vyzkoušel hodnoty 5 a 10 minut pro začátek a konec, uvidím jak vyhoví
(3)Kopírování plně zaměstná přístroj. Lhostejno jestli kopírování bez překódování (zrychlené) nebo s překódováním (v reálném čase), prostě při něm nelze nic dělat, nepracuje ani DLNA server (klient ohlásí chybu méium odebráno). (Pozn(3/2019): krátce poté, co jsem to napsal jsem zjistil, že při rychlém kopírování lze přístroj používat (včetně střihu videa), ale jsem si jistý, že mi to předtím nedovolil) Stále nevím jak určit obrázky v menu, stále to vypadá, že to nelze.
(4)Blu-ray vytvořené tímto přístrojem je normálně čitelné v PC. Cyberlink ho ovšem prohlásí za nepodporovaný. Jsou na něm v adresáři stream soubory s příponou m2ts s obrazem h264 (avchd) tak jsem vyzkoušel pinnacle (15), které jsem kupoval kvůli kameře a souborům avchd a vida, pinnacle je načítá bez problémů.
Pozn(3/2015): Nahrávky z DVB-T2 jsou zkopírované s h265, lze ovšem provést konverzi (osobně mi přijde, že nemá smysl, co je dnes nové a exotické, bude za pár let naprosto normální, však podobná byla před 10 lety situace s h264 (avchd)).
Zatím mám pocit, že zrychleně jdou kopírovat na BD nahrávky v DR a na DVD nahrávky v některém z SD formátů (LP, SP a pod).
Na DVD musí být naopak nahrávky zkonvertované, ale lze to provést v předstihu během pohotovostního režimu (konverze je nevratná, ale lze původní soubor zachovat a zkonvertovat si ho i do více formátů).

Poslední otázkou bylo, jak zvládne DVB-T2. Teprve uplynulý týden nám jej dali do společné antény a možná hlavně zásluhou vichřice, která se před několika dny prohnala republikou a udělala něco s anténou. Tedy DVB-T2 zvládá naprosto perfektně a bez problémů. Nebýt T2 u názvu programu (a varování při kopírování), nepozná se rozdíl.

Tolik tedy další zkušenosti, jednou snad tuto recenzi přepracuji, aby měla hlavu a patu. Věřím, že i v této podobě pomůže, protože informací od výrobce a prodejců je méně než málo.

Přidáno: 15. května 2018

Zakoupeno v Electro World

• kupovali jsme jako náhradu za 12-ti letý vhs/dvd přehrávač Panasonic- zvolili jsme tuto značku i pro dobré reference ohledně mechanické odolnosti - zatím splňuje očekávání, přehrává staré i novější disky, vše o.k.

Přidáno: 11. května 2018

• nemá české menu

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 10. května 2018

Zakoupeno v MALL.CZ

Pro mě známá značka. Dobře se mi ovládá. Za ty peníze si myslím nic lepšího ani neseženete.

Přidáno: 10. května 2018

• ´

Ověřený zákazník Sony Center Ověřený zákazník

Přidáno: 8. května 2018

Zakoupeno v Sony Center

Bez výhrad...

Přidáno: 7. května 2018

Zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• Nemá český překlad nutno přeložit

Anonym Anonym

Přidáno: 8. dubna 2018

• rozměry
  • načte přes usb 4TB HDD
  • neustálé zamrzání
  • hlučnost
  • nepřehraje některé avi soubory

- po ro došla trpělivost,produkt byl reklamován,byly vrácené peníze pro neopravitelnost

Ověřený zákazník Extreme Digital Zrt. Ověřený zákazník

Přidáno: 3. dubna 2018

Zakoupeno v Extreme Digital Zrt.

• Kompaktní rozměr,
  • připojení k síti (YouTube)

Panasonic DMP-BDT180EG

Panasonic DMP-BDT180EG

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 26. března 2018

Zakoupeno v MALL.CZ

Velmi důležité info - Nemá české menu !!!

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. Ověřený zákazník

Přidáno: 25. března 2018

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Velká paleta různých formátů videa - zejména mkv, h264 atd.
  • při přerušení a vypnutí si nepamatuje místo přerušení, na rozdíl od TV přijimače Samsung, který si místo pamatuje i při přehrávání z externí DVD mechaniky přes USB !

Přidáno: 10. března 2018

výborný přehrávač

Panasonic DMR-BCT760EG

Panasonic DMR-BCT760EG

Přidáno: 1. března 2018

Zakoupeno v PanaStore.cz

• český manuál dobrý, v televizi není český překlad

Přidáno: 18. února 2018

• tichá mechanika